top of page

אודות פיליס גלזר

שלום,

ברוכים הבאים ל"מטבח של פיליס", הבלוג שלי.

זהו הלב שבו נמצאים כל הדברים שאני אוהבת: התשוקה לאוכל בריא – כזה שעושה טוב לגוף ולנשמה, האהבה ליופי ולטיפוח – אבל כזה שגם מרגיש בריא וגם לא עולה יותר מדי כסף, האכפתיות לסביבה – ולא סתם כאידיאל, אלא כדרך חיים שאפשר ליישם בקלי קלות ובלי הרבה מאמץ, וכמובן מתכונים מהמטבח הפרטי שלי ושפע של רעיונות וטיפים סופר-שימושיים שכדאי לכם להכיר.

 

אשמח לחלוק אתכם את כל הדברים הטובים ממש כאן, פיליס.

אבל לפני כן, בואו נעשה היכרות לא רשמית.

פיליס גלזר

הדרך שלי

אז איך הכל התחיל?  כמו כל הדברים הטובים – באהבה. הגעתי לארץ מאמריקה בגיל 26 בכוונה לשהות כאן שנה והתאהבתי. בתל אביב, בצפון, בדרום, באנשים, באוכל, בבן הזוג שהכרתי כאן ואפילו בבלגן. כמובן שנשארתי. באותו הגיל בדיוק, בחוצפה ותשוקה שיש כנראה רק לצעירים, כבר הוצאתי את "חגיגה צמחונית", ספר הבישול הראשון שלי וספר הבישול הצמחוני הראשון בישראל (כן כן), שפתח את הדלת לחגיגה האמיתית - המהפכה הבריאה שזה היה הניצן שלה וכיום היא עולה ופורחת. הספר מכר מאז לא מעט מהדורות אבל זו הייתה ממש רק תחילת הדרך. מאז אני לא מפסיקה לעשות את מה שאני אוהבת.

 

את הקריירה העיתונאית פתחתי במדור קבוע בירחון "את", שם הגשתי במשך שנים כתבות אוכל בסגנון אישי עם דגש על אוכל בריא, שהיום אפשר לראות כמוהן בבלוגים אבל אפשר לומר שהייתי הראשונה. בהמשך כתבתי מדורים קבועים בעיתון "חדשות" האגדי, ב"זמנים מודרניים" של ידיעות אחרונות, במגזין "מנטה", באתרים בהם  Ynetוואלה ובעשרות כתבי עת בארץ ובחו"ל, כולל כתבות שהופיעו בעיתונים וכתבי עת יוקרתיים, בהם Bon Appetit Magazine, , Associated Press Syndication וה- Los Angeles Times.

ב-1995 זכיתי להפיק, יחד עם מלונות דן, "פרויקט קולינרי ישראלי-ירדני" ברבת עמון, האירוע הישראלי הראשון בירדן, בחסות אשת השגריר דאז שמעון שמיר. התשוקה שלי לטעמים אקזוטיים הובילו אותי לבקר ולבשל גם בהודו, וייטנאם, יפן, ברזיל, איי סיישל ומצרים וזה רק קצה הקרחון.

 

הוצאתי מאז גם שמונה ספרי בישול, חמישה מהם בעברית, אחד על בישול תנ"כי שתורגם לגרמנית ואיטלקית, ואחד באנגלית על בישול לחגי ישראל שיצא בהוצאת Harper-Collins הבית-לאומית.

 

מה אני עושה היום?

אם הייתם אומרים לי שאהפוך ל"כוהנת הראשונה של החיים הבריאים בישראל", בטח הייתי צוחקת. את התואר הזה לא אני המצאתי כמובן, הוא הגיע מהתקשורת שגילתה אותי די מהר ורצתה עוד, אבל הוא מלווה אותי בעשייה שלי כבר שנים רבות.

 

אז על מה אני עובדת עכשיו? הנה כמה דברים, ממש על קצה המזלג:

  • יש לי טור אישי שמתפרסם מדי חודש במגזין הבריאות מנטה. הוא נקרא באופן לא מפתיע "פיליס גוד: החיים לפי פיליס גלזר", על שם הבלוג שלי. מדי חודש אני משתפת את הקוראים (הנאמנים שלי) בדברים הטובים ביותר שכדאי לשים אליהם לב בדיוק בעונה, במתכונים, ברעיונות טיפוח ויופי, עצות גינון ואקולוגיה ובטיפים שימושיים.       

  • אני מרצה ומעבירה סדנאות בישול בריא. גם במטבח הפרטי שלי וגם במקומות שמזמינים אותי, מתוך מבחר הסדנאות הקיים שפיתחתי וגם בהתאמה אישית. בין השאר הרציתי והעברתי סדנאות לחברות היי-טק, פארמה, מפעלי מזון, ארגונים גדולים, בתי חולים, תזונאים, דיאטנים וגם לשוחרי בריאות בכל הארץ שרוצים להכיר דברים חדשים.

  • אני מתארחת כמומחית לבישול בריא בתכניות טלוויזיה ורדיו. עד כה התארחתי בעשרות תכניות בוקר ותכניות עם זיקה לבריאות, ונהניתי לחלוק את הידע שלי, גם מאחורי הקלעים.

  • ועוד משהו שתשמעו עליו בקרוב: בימים אלה ממש אני עובדת על פיתוח של תערובת שמנים ייחודית להצערת עור הפנים. חכו בסבלנות!

למידע והרשמה לסדנאות: 054-5857200 או כאן

bottom of page